Την Παρασκευή, 16 Μαρτίου 2018, ο Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Στρατού, Αντιστράτηγος Αλκιβιάδης Στεφανής, παρέστη στην τελετή απονομής Μπερέ σε Οπλίτες Θητείας 2018 Α΄ ΕΣΣΟ Ειδικών Δυνάμεων και Αεροπορίας Στρατού, οι οποίοι ολοκλήρωσαν επιτυχώς την Προκεχωρημένη Εκπαίδευση Νεοσύλλεκτου.
Στην τελετή, η οποία πραγματοποιήθηκε στην έδρα της 2ας Μοίρας Αλεξιπτωτιστών (2α ΜΑΛ), στον Ασπρόπυργο Αττικής, παραβρέθηκαν αντιπροσωπείες από Σχηματισμούς του Στρατού Ξηράς, καθώς και συγγενείς και φίλοι των Νεοσυλλέκτων.
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/07/1_MAIN.jpg)
Εκπαίδευση Σπουδαστών της ΣΜΥ στο ΕΠΚΕΑΑΠ
Από 22 έως 25 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στο Εθνικό Πρότυπο...