Την Κυριακή 24 Ιουνίου 2018, πραγματοποιήθηκε στα ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ του Ν. Φθιώτιδας, επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων στη μνήμη του Στρατιώτη Πεζικού Βασίλειου Ραχούτη, ο οποίος πνίγηκε στις 26 Σεπτεμβρίου 2000, στην προσπάθεια του να διασώσει συνανθρώπους μας, που κινδύνευαν στο ναυάγιο του επιβατηγού – οχηματαγωγού πλοίου «ΕΞΠΡΕΣ ΣΑΜΙΝΑ».
Η δέηση, πραγματοποιήθηκε στο χώρο έμπροσθεν του Ιερού Ναού Αγ. Παντελεήμονα, όπου βρίσκεται η προτομή του Ήρωα Στρατιώτη.
#ΕλληνικόςΣτρατός, #HellenicArmy, #Μεριμνούμε, #WeCare, #ΕίμαστεΥπερήφανοι, #WeareProud
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/07/1_MAIN.jpg)
Εκπαίδευση Σπουδαστών της ΣΜΥ στο ΕΠΚΕΑΑΠ
Από 22 έως 25 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στο Εθνικό Πρότυπο...