Την Τετάρτη 01 Αυγούστου 2018, πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της Στρατιωτικής Σχολής Ευελπίδων στη Βάρη, τελετή ορκωμοσίας Ανθυπολοχαγού Τάξης 2018 «Αντιστράτηγος (ΜΧ) Κωνσταντίνος Καλλάρης». Το ξίφος παρέδωσε στη νέα Ανθυπολοχαγό, ο Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Στρατού, Αντιστράτηγος Αλκιβιάδης Στεφανής.
Ευχόμαστε καλή σταδιοδρομία στη νέα Ανθυπολοχαγό.
#ΕλληνικόςΣτρατός, #HellenicArmy, #ΕίμαστεΠερήφανοι, #WeAreProud
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/07/01-1.jpg)
Αποφοίτηση της 10ης Εκπαιδευτικής Σειράς της Σχολής Πολέμου Στρατού Ξηράς
Την Πέμπτη 25 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στην έδρα της Σχολής...