Την Πέμπτη 18 Ιουλίου 2019, ο Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Στρατού, Αντιστράτηγος Γεώργιος Καμπάς, επισκέφτηκε το Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων (ΚΕΤΘ) στον Αυλώνα, όπου οι Ανθυπολοχαγοί Τάξης 2019, συμμετέχουν στην εκπαίδευση μηχανοδήγησης.
Ο Αρχηγός πραγματοποίησε ομιλία προς τους νέους Αξιωματικούς, κατά την οποία τους έδωσε κατευθύνσεις και συμβουλές, σχετικά με τη σταδιοδρομία τους στο Στρατό Ξηράς.
#ΕλληνικόςΣτρατός, #HellenicArmy
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/08/scaled-2.jpg)
Υπογραφή Μνημονίου Συνεργασίας της Διεύθυνσης Ιστορίας Στρατού του ΓΕΣ και του Χαροκοπείου Πανεπιστημίου
Τον Ιούλιο του 2024, ο Διευθυντής της Διεύθυνσης Ιστορίας Στρατού...