Το Σάββατο 22 Δεκεμβρίου 2018, ο Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Στρατού, Αντιστράτηγος Αλκιβιάδης Στεφανής, πραγματοποίησε επίσκεψη στο 414 Στρατιωτικό Νοσοκομείο Ειδικών Νοσημάτων (414 ΣΝΕΝ), στην Πεντέλη.
Ο Αρχηγός, στη διάρκεια της επίσκεψής του, αντάλλαξε ευχές, ενόψει των εορτών των Χριστουγέννων, με το εν υπηρεσία ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό του Νοσοκομείου, καθώς επίσης με τους νοσηλευόμενους και τους οικείους τους.
#ΕλληνικόςΣτρατός, #HellenicArmy, #Μεριμνούμε, #WeCare
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/07/01-1.jpg)
Αποφοίτηση της 10ης Εκπαιδευτικής Σειράς της Σχολής Πολέμου Στρατού Ξηράς
Την Πέμπτη 25 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στην έδρα της Σχολής...