Το διήμερο 28 και 29 Νοεμβρίου 2021, ο Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Στρατού Αντιστράτηγος Χαράλαμπος Λαλούσης, πραγματοποίησε επίσκεψη στην Περιοχή Ευθύνης της 88ης Στρατιωτικής Διοίκησης (88 ΣΔΙ «ΛΗΜΝΟΣ»).
Κατά την διάρκεια της επίσκεψής του, ο Αρχηγός περιηγήθηκε σε Μονάδες και στρατιωτικές εγκαταστάσεις και διαπίστωσε το υψηλό επίπεδο επιχειρησιακής ετοιμότητας και ηθικού του προσωπικού.
#ΕλληνικόςΣτρατός, #HellenicArmy
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/07/01-1.jpg)
Αποφοίτηση της 10ης Εκπαιδευτικής Σειράς της Σχολής Πολέμου Στρατού Ξηράς
Την Πέμπτη 25 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στην έδρα της Σχολής...