Την Παρασκευή, 23 Φεβρουαρίου 2018, ο Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Στρατού, Αντιστράτηγος Αλκιβιάδης Στεφανής, επισκέφθηκε την Ανωτάτη Στρατού Υγειονομική Επιτροπή (ΑΣΥΕ).
Η ΑΣΥΕ είναι το ανώτερο υγειονομικό γνωμοδοτικό όργανο. Κύριο έργο της είναι η πιστοποίηση της σωματικής ικανότητας του προσωπικού.
O Αρχηγός συνομίλησε με το προσωπικό, υπογράμμισε το εξαιρετικά σημαντικό έργο που επιτελεί και τόνισε ότι το Γενικό Επιτελείο Στρατού είναι αρωγός στις προσπάθειές του.
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/07/01-1.jpg)
Αποφοίτηση της 10ης Εκπαιδευτικής Σειράς της Σχολής Πολέμου Στρατού Ξηράς
Την Πέμπτη 25 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στην έδρα της Σχολής...