Την 16 Αυγούστου 2019, ο Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Στρατού Αντιστράτηγος Γεώργιος Καμπάς, επισκέφθηκε Μονάδες και Επιτηρητικά Φυλάκια της Περιοχή Ευθύνης (ΠΕ) της ΧΙΙ Μ/Κ ΜΠ συνοδευόμενος από το Διοικητή της Μεραρχίας Υποστράτηγο Άγγελο Χουδελούδη.
Κατά τη διάρκεια της επίσκεψής του παρακολούθησε την ενεργοποίηση και ανάπτυξη τμημάτων επιφυλακής, ενώ έλεγξε και την επιχειρησιακή τους ετοιμότητα.
Ο Αρχηγός είχε την ευκαιρία της επιτόπου παρακολούθησης της ταχείας αντίδρασης των τμημάτων όπου διαπίστωσε το υψηλό επίπεδο εκπαίδευσης, ετοιμότητάς και ηθικού του προσωπικού.
#Ελληνικος Στρατος, #Hellenic Army
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/07/01-1.jpg)
Αποφοίτηση της 10ης Εκπαιδευτικής Σειράς της Σχολής Πολέμου Στρατού Ξηράς
Την Πέμπτη 25 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στην έδρα της Σχολής...