Στο πλαίσιο της επιχειρησιακής εκπαίδευσης το Δ΄Σώμα Στρατού, με την 7η Μηχανοκίνητη Ταξιαρχία την τελευταία εβδομάδα του Μαρτίου, εκτέλεσε άσκηση εξάλειψης αεροπρογεφυρώματος στην Περιοχή Ευθύνης του Σχηματισμού, στον Έβρο. Επιπρόσθετα, ενεργοποιήθηκαν και αξιολογήθηκαν με άριστα αποτελέσματα, τα Τμήματα Χρονικών Ετοιμοτήτων της Ταξιαρχίας.
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/07/01-1.jpg)
Αποφοίτηση της 10ης Εκπαιδευτικής Σειράς της Σχολής Πολέμου Στρατού Ξηράς
Την Πέμπτη 25 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στην έδρα της Σχολής...