Την Πέμπτη 15 Αυγούστου 2019, πραγματοποιήθηκε ο εορτασμός της Κοιμήσεως της Θεοτόκου στην Ι.Μ. Παναγιά Σουμελά, στο όρος Βέρμιο. Στον εορτασμό παρέστη η Α.Ε. ο Πρόεδρος της Ελληνικής Δημοκρατίας κ. Προκόπιος Παυλόπουλος, συνοδευόμενος από τον Αρχηγό του Γενικού Επιτελείου Στρατού (ΓΕΣ) Αντιστράτηγο Γεώργιο Καμπά, ο οποίος συμμετείχε στις εορταστικές εκδηλώσεις ως εκπρόσωπος του κ. Α/ΓΕΕΘΑ.
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/07/01-1.jpg)
Αποφοίτηση της 10ης Εκπαιδευτικής Σειράς της Σχολής Πολέμου Στρατού Ξηράς
Την Πέμπτη 25 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στην έδρα της Σχολής...