Στο πλαίσιο της επιχειρησιακής εκπαίδευσης, το Δ΄ Σώμα Στρατού, πραγματοποίησε στις 14 και 15 Φεβρουαρίου 2017, με την XΙΙ Mηχανοκίνητη Μεραρχία Πεζικού, εκτέλεση βολών Μεραρχιακού Πυροβολικού, με την τεχνική βολής «Βάλλω και Μετακινούμαι», στην Περιοχή Ευθύνης της Μεραρχίας στον Έβρο.
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/07/01-1.jpg)
Αποφοίτηση της 10ης Εκπαιδευτικής Σειράς της Σχολής Πολέμου Στρατού Ξηράς
Την Πέμπτη 25 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στην έδρα της Σχολής...