Το Δ΄ Σώμα Στρατού, με την 29 Μηχανοποιημένη Ταξιαρχία, πραγματοποίησε την Κυριακή, 07 Μαΐου 2017, άσκηση Εθνοφυλάκων σε αντικείμενα αντιμετώπισης υβριδικών απειλών.
Η άσκηση πραγματοποιήθηκε με τη συμμετοχή Εθνοφυλάκων από τα Τάγματα Εθνοφυλακής ΡΟΔΟΠΗΣ, ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ, ΣΑΠΩΝ, ΞΑΝΘΗΣ, ΝΕΣΤΟΥ και ΕΧΙΝΟΥ, στο πλαίσιο της επιχειρησιακής τους εκπαίδευσης.
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/07/01-1.jpg)
Αποφοίτηση της 10ης Εκπαιδευτικής Σειράς της Σχολής Πολέμου Στρατού Ξηράς
Την Πέμπτη 25 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στην έδρα της Σχολής...