Την περίοδο 13 έως 24 Μαΐου 2019, το Γραφείο Αμυντικής Συνεργασίας στην Αθήνα (Office of Defense Cooperation, ODC) πραγματοποίησε σεμινάριο επί των διαδικασιών Foreign Military Sales (FMS) στη Λ.Α.Ε.Δ.
Το σεμινάριο παρακολούθησαν 38 στελέχη των ΕΔ – Λιμενικού Σώματος και πραγματοποιήθηκε από την κινητή ομάδα εκπαίδευσης Mobile Training Team (MTT) του προσωπικού Defence Institute for Security Cooperation Steady (DISCS).
#ΕλληνικόςΣτρατός, #HellenicArmy
Υπογραφή Μνημονίου Συνεργασίας της Διεύθυνσης Ιστορίας Στρατού του ΓΕΣ και του Χαροκοπείου Πανεπιστημίου
Τον Ιούλιο του 2024, ο Διευθυντής της Διεύθυνσης Ιστορίας Στρατού...