Την Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου 2017, πραγματοποιήθηκε στην Περιοχή Ευθύνης της XVΙ Μηχανοκίνητης Μεραρχίας Πεζικού, επιχειρησιακή ενημέρωση επί εδάφους του Διοικητή του Δ΄ Σώματος Στρατού Αντιστρατήγου Γεώργιου Καμπά, από τους Διοικητές των Σχηματισμών και του Συγκροτήματος της Μεραρχίας.
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/07/01-1.jpg)
Αποφοίτηση της 10ης Εκπαιδευτικής Σειράς της Σχολής Πολέμου Στρατού Ξηράς
Την Πέμπτη 25 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στην έδρα της Σχολής...