Από τη Δευτέρα 04 έως την Παρασκευή 08 Σεπτεμβρίου 2017, στο πλαίσιο των δράσεων αποτροπής και ελέγχου της επιχειρησιακής ετοιμότητας, ενεργοποιήθηκαν και αναπτύχθηκαν Τμήματα Χρονικών Ετοιμοτήτων (ΤΧΕ) των Σχηματισμών του Δ΄ Σώματος Στρατού.
Η δραστηριότητα αξιολογήθηκε από το Δ΄ Σώμα Στρατού και διαπιστώθηκε η υψηλή επιχειρησιακή ετοιμότητα των Σχηματισμών, το εξαίρετο ηθικό του προσωπικού, καθώς και η υψηλή λειτουργικότητα των μέσων.
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/07/1_MAIN.jpg)
Εκπαίδευση Σπουδαστών της ΣΜΥ στο ΕΠΚΕΑΑΠ
Από 22 έως 25 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στο Εθνικό Πρότυπο...