Την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018, ο Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Στρατού, Αντιστράτηγος Αλκιβιάδης Στεφανής, παρέστη σε εκδήλωση του Συνδέσμου Εφέδρων Αξιωματικών Ανατολικής Αττικής, μετά από πρόσκλησή του, στην οποία παρουσιάστηκαν δράσεις του Στρατού Ξηράς έτους 2017, οι οποίες υλοποιήθηκαν με τη συμμετοχή Εφέδρων.
Ο Αρχηγός, απεύθυνε χαιρετισμό, στον οποίο τόνισε ότι Ενεργός Στρατός, Εθνοφυλακή και Εφεδρεία, διασφαλίζουν την εδαφική μας ακεραιότητα.
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/07/1_MAIN.jpg)
Εκπαίδευση Σπουδαστών της ΣΜΥ στο ΕΠΚΕΑΑΠ
Από 22 έως 25 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στο Εθνικό Πρότυπο...