Την Τετάρτη 10 Οκτωβρίου 2018, ο Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Στρατού, Αντιστράτηγος Αλκιβιάδης Στεφανής, αποχαιρέτησε απολυόμενους Οπλίτες Θητείας της 2018 Α΄ ΕΣΣΟ.
Τους ευχαριστούμε για την προσφορά τους, την επίδοση και απόδοσή τους και τους ευχόμαστε υγεία, καλή τύχη, κάθε επιτυχία στην πολιτική τους ζωή και να διατηρήσουν ζωντανή την υπερηφάνεια τους για τον Ελληνικό Στρατό.
#ΕλληνικόςΣτρατός, #HellenicArmy, #ΕίμαστεΠερήφανοι, #WeAreProud
Υπογραφή Μνημονίου Συνεργασίας της Διεύθυνσης Ιστορίας Στρατού του ΓΕΣ και του Χαροκοπείου Πανεπιστημίου
Τον Ιούλιο του 2024, ο Διευθυντής της Διεύθυνσης Ιστορίας Στρατού...