Από Δευτέρα 20 μέχρι και Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2020, πραγματοποιήθηκε η διαδικασία κατάταξης στρατευσίμων της 2020 Α’ ΕΣΣΟ, στο Στρατό Ξηράς, στα Σημεία Υποδοχής Οπλιτών (ΣΥΠΟ).
Καλωσορίζουμε τους νεοσύλλεκτους Οπλίτες στον Στρατό Ξηράς και τους ευχόμαστε καλή και εποικοδομητική θητεία, ταχεία και ομαλή προσαρμογή στις επιχειρησιακές Μονάδες, ώστε μετά και την εκπαίδευσή τους να συμβάλουν μαζί με το υπόλοιπο στρατιωτικό προσωπικό, στην εκπλήρωση της αποστολής του Στρατού Ξηράς.
#ΕλληνικόςΣτρατός, #HellenicArmy
Εκπαίδευση Σπουδαστών της ΣΜΥ στο ΕΠΚΕΑΑΠ
Από 22 έως 25 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στο Εθνικό Πρότυπο...