Την Παρασκευή 27 Ιανουαρίου 2023, πραγματοποιήθηκε η τελετή παράδοσης – παραλαβής καθηκόντων του Διοικητή Ανώτατης Στρατιωτικής Διοίκησης Εσωτερικού και Νήσων (ΑΣΔΕΝ) «ΑΙΓΕΑΣ» από τον Αντιστράτηγο Δημήτριο Χούπη στον Αντιστράτηγο Σωτήριο Κωστάκογλου, στο Στρατόπεδο «ΣΑΚΕΤΑ Β΄» στον Καρέα.
Την τελετή τίμησαν με την παρουσία τους ο Υφυπουργός Εθνικής Άμυνας κ. Νικόλαος Χαρδαλιάς, ο Βουλευτής Δωδεκανήσου Ιωάννης Παππάς, ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ Στρατηγός Κωνσταντίνος Φλώρος, ο Μητροπολίτης Καισαριανής, Βύρωνος και Υμηττού, κ.κ. Δανιήλ, ο οποίος χοροστάτησε στην τελετή, ο Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Στρατού Αντιστράτηγος Άγγελος Χουδελούδης, Επίτιμοι Αρχηγοί ΓΕΣ, εν ενεργεία και εν αποστρατεία Αξιωματικοί των Ενόπλων Δυνάμεων και λοιποί προσκεκλημένοι.
#ΕλληνικόςΣτρατός, #HellenicArmy
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/1-4-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/2-3-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/3-3-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/4-3-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/5-3-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/6-3-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/7-3-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/8-3-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/9-3-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/10-2-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/11-2-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/12-2-150x150.jpg)