Την Πέμπτη 4 Απριλίου 2019, ο Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Στρατού, Αντιστράτηγος Γεώργιος Καμπάς, επισκέφτηκε τη Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων (ΣΣΕ), στη Βάρη Αττικής.
Ο Αρχηγός κατά την επίσκεψή του, πραγματοποίησε ομιλία προς τους Ευέλπιδες και το προσωπικό της Σχολής, με την οποία έδωσε κατευθύνσεις στα στελέχη και παρουσίασε το όραμα του στους νέους σπουδαστές.
#ΕλληνικόςΣτρατός, #HellenicArmy
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/08/scaled-2.jpg)
Υπογραφή Μνημονίου Συνεργασίας της Διεύθυνσης Ιστορίας Στρατού του ΓΕΣ και του Χαροκοπείου Πανεπιστημίου
Τον Ιούλιο του 2024, ο Διευθυντής της Διεύθυνσης Ιστορίας Στρατού...