Στο πλαίσιο της επιχειρησιακής εκπαίδευσης το Δ΄Σώμα Στρατού, με την 7η Μηχανοκίνητη Ταξιαρχία την τελευταία εβδομάδα του Μαρτίου, εκτέλεσε άσκηση εξάλειψης αεροπρογεφυρώματος στην Περιοχή Ευθύνης του Σχηματισμού, στον Έβρο. Επιπρόσθετα, ενεργοποιήθηκαν και αξιολογήθηκαν με άριστα αποτελέσματα, τα Τμήματα Χρονικών Ετοιμοτήτων της Ταξιαρχίας.
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/07/main-1.jpg)
Τελετές Ορκωμοσίας Νεοσύλλεκτων Οπλιτών Θητείας της 2024 Δ΄ ΕΣΣΟ
Την Παρασκευή 26 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκαν οι τελετές ορκωμοσίας των...