Την Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2017, o Διοικητής 1ης Στρατιάς/EU-OHQ, Αντιστράτηγος Δημόκριτος Ζερβάκης, παρακολούθησε Βολές Βαρέων Όπλων Πεζικού (ΒΟΠ), που διεξήχθησαν από τα Τάγματα Εθνοφυλακής Αλεξανδρούπολης, Τραϊανούπολης, Τυχερού και Φερρών, στο Πεδίο Ασκήσεων «ΑΕΤΟΥ».
Επισημάνθηκε η ακρίβεια των πυρών ως καθοριστικός παράγοντας στην επιτυχία των επιχειρήσεων και διαπιστώθηκε η υψηλή επιχειρησιακή ετοιμότητα, το εξαιρετικό ηθικό και η αισιοδοξία που διακατέχει το προσωπικό το οποίο συμμετείχε στην παραπάνω δραστηριότητα.
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/07/main-1.jpg)
Τελετές Ορκωμοσίας Νεοσύλλεκτων Οπλιτών Θητείας της 2024 Δ΄ ΕΣΣΟ
Την Παρασκευή 26 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκαν οι τελετές ορκωμοσίας των...