Την Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2023, πραγματοποιήθηκε η τελετή κοπής της Βασιλόπιτας του Γενικού Επιτελείου Στρατού για το νέο έτος από τον Αρχηγό ΓΕΣ Αντιστράτηγο Άγγελο Χουδελούδη.
Την τελετή τίμησαν με την παρουσία τους ο Υφυπουργός Εθνικής Άμυνας κ. Νικόλαος Χαρδαλιάς και ο Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Εθνικής Άμυνας Στρατηγός Κωνσταντίνος Φλώρος.
Στην εκδήλωση επίσης παρέστησαν ο Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Ναυτικού Αντιναύαρχος Ιωάννης Δρυμούσης ΠΝ, ο Υπαρχηγός του Γενικού Επιτελείου Αεροπορίας Υποπτέραρχος (Ι) Αντώνιος Πανίδης ως εκπρόσωπος του Αρχηγού ΓΕΑ, τα μέλη του Ανώτατου Στρατιωτικού Συμβουλίου, Διευθυντές Κλάδων και Διευθύνσεων του ΓΕΣ, στρατιωτικό και πολιτικό προσωπικό.
#ΕλληνικόςΣτρατός, #HellenicArmy
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/1-2-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/2023-01-23_19-43-26-411-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/324218046_636433281817054_8691205768398635441_n-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/KAR_1172_1-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/KAR_1179_1-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/KAR_1195_1-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/KAR_1242_1-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/KAR_1249_1-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/KAR_1264_1-150x150.jpg)
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2023/01/KAR_1266_1-1-150x150.jpg)