Στο πλαίσιο της επιχειρησιακής εκπαίδευσης και του ελέγχου του βαθμού άμεσης ετοιμότητας, αξιολογήθηκαν, τον μήνα Φεβρουάριο 2017, οι Δυνάμεις Αμέσου Επέμβασης του συνόλου των Σχηματισμών του Στρατού Ξηράς (1ΗΣ ΣΤΡΑΤΙΑΣ, Δ΄ ΣΣ, ΑΣΔΕΝ, Ιης ΜΠ).
Διαπιστώθηκε η υψηλή επιχειρησιακή ετοιμότητα και το εξαιρετικό ηθικό του προσωπικού μας.
![](https://army.gr/wp-content/uploads/2024/07/main-1.jpg)
Τελετές Ορκωμοσίας Νεοσύλλεκτων Οπλιτών Θητείας της 2024 Δ΄ ΕΣΣΟ
Την Παρασκευή 26 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκαν οι τελετές ορκωμοσίας των...